23 Mayıs 2024 Perşembe

NURSAÇAN: “ADAYLIĞIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR”

OSB Başkanlığına adaylığını koyan Tahir Nursaçan’ın adaylığının iptal edilmesi üzerine çıkan haberler sonrasında Nursaçan’dan açıklama geldi. Nursaçan, açıklamasında adaylığının devam ettiğini söyledi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Yunus İmamoğlu’nun istifası sonrasında eski OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan başkanlığa adaylığını koymuştu. 24 Haziran tarihinde yapılacak OSB Genel Kuruluna adaylığını yazılı bir açıklama ile bildiren Nursaçan’ın adaylığı Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından iptal edildiği üzerine çıkan haberler sonrasında Nursaçan’dan açıklama geldi. Adaylığının hala devam ettiğini belirten Nursaçan: “Seçimle 2015 yılında göreve gelmiş olduğumuz Organize Sanayi Bölgesi’nde, onurlu ve şerefli, şeffaf bir yönetim anlayışı ile ne hizmetler verdiğimiz ortada iken, haksız bir şekilde 2021 Yılında geçici görevden uzaklaştırma süreci işletilmiştir. Yargı süreci devam etmektedir. “OSB’ye sahip olmaya değil, sahiplerine hizmet etmeye geliyorum” diyerek bize oy vermiş olsun veya olmasın tüm sanayicimiz için hizmet ettik. Geçmişin tecrübeleri ile bugünün yenilikleri birleştirilerek, Allah’ında yardımı ile yeni dönemde yapacağımız hizmetleri, OSB’yi ve sanayicimizi yeni ufuklara taşımamız için bizim davamızda sapma olmayacaktır. Sanayicimizin seçimine kendimizi teslim edeceğiz. Yaşananlar Kayseri sanayicilerimizin yakın takibindedir. Anayasal bir hak olan seçilme hakkımızı kullanacağımızı, sanayicimizin de bu engellemelere karşın sanayisine ve seçimine sahip çıkacağına olan inancımız tamdır. Yapmış olduğumuz katma değerli yatırımlar ile OSB’yi bugünlere taşıyan ruh ve heyecanla sorumlulukları bundan sonrası içinde yerine getireceğimizden eminiz ki kimsenin şüphesi yoktur” şeklinde konuştu.

OSB’YE SEÇİMLE GELEN SEÇİMLE GİDER
OSB’ye seçimle gelen seçimle gider diyen birisi olduğunu söyleyen Nursaçan, 2023 yılının Mart ayında yapılacak Olağan Genel Kurul’un tüm farklı niyetli gayretlerle 24 Haziran tarihinde Olağanüstü Genel Kurul şeklinde yapılacak hale gelmiş olmasının, hem şehrin hem de sanayicinin itibarını zedelediğini vurguladı. Nursaçan, “Kasım ayında yapılan 18. Mali genel kurulunda ibra almış, o gün Gündemin 11.Maddesi gereği “GÖREVE GERİ İADEMİZ” değerli sanayicilerimizin oylarına sunulmuş oy çokluğu ile kabulü yönünde oylanmıştı. Buna dayanarak aday olmamız sonrası değerli sanayicilerimizin bizimle ilgili teveccühlerini sezen ve yaşananlara aşırı tepki veren sanayiciyi gören kesimlerin önümüzü kesmek için gayret içinde olduklarını gözlemliyoruz. Sanayicinin seçimine engel olamayız, engel olanlara sessiz kalmayız. Bunun bilinmesini istiyoruz. Göreve layık gören sanayicilerimizi yok saymamak için aday olduk. Yapılan genel ve mali kurulları hiçe saymaktan imtina ettiğimiz için aday olduk. Güzel şehrimiz ve kıymetli hemşehrilerimizin daha ileri gitmesine bir tuğla daha koymak için aday olduk. Bizim muhatabımız tekdir. Oda sanayicimizdir demiştik. Bunun üzerine aday olduk. Sanayicinin seçimini itibarsızlaştırmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünüyoruz. Yaşanan durumlar nedeniyle bayrak değişimi şu an için duruşumuza uygun olmadığı için tekrar aday olduk. Mağdur edilen bizlerin, zulüm gören mazlum duruma düşürülen itibarımızın, ak geçmişimizin üzerine atılı bırakılmaya çalışılan çamurun temizlenmesi için aday olduk. Atanmış değil, adanmış olduğumuzu ve sanayicimiz lehine daha yapacak çok hayırlı işler olduğuna inandığımızı tekrar deklare etmek için aday olduk. OSB’yi 2015 yılında kurumsal bir kimlik içerisine sokmakla işe başladık. Vizyon belirledik, bunun peşinden gittik. İtibarlı, diğer OSB’lerce örnek alınan bir OSB haline getirdik. Basiretli bir tüccar gibi yönettik. Gelir kaynakları doğurmadan yatırıma gitmedik. Gelir ve gider arasında olumsuz fark doğurmadık” diye konuştu.
YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR
Tahir Nursaçan açıklamasının devamında şu sözleri kullandı: “Geçmişin, bugünün ve geleceğin elzem konusu enerjidir. Göreve gelir gelmez ilk yaptığımız iş olan GES yatırımına dikkat çekmek lüzumu vardır. Yap işlet değil, OSB imkanları ile kurulup işletilen GES’İN geliri Bugün itibari yıllık 11 milyon USD (200 Milyon TL ye) dayanmıştır. Hiçbir OSB’de olmayan bu Kar Merkezi bugünlerimizi de yarınlarımızı da rahatlatmıştır. 2015-2020 yılları arası yapılan Yatırımlar ile toplam varlıklarımız 98 Milyon USD büyüdü. Aynı yatırımları bugünün ekonomik konjektöründe değil yapmak, hayalini dahi kurmak zordur. İnsan ölür, eseri kalır dedik buna inandık, buna dair eserler ortaya koyduk, bu şeref madalyası bizlere yeter. Satışı uygun olan parselleri, tahsis yöntemi ile değil, ihale yöntemi ile sattık. Yönetim kurulu başkanı olarak adıma arsa tahsis etmediğimi veya bedeli ile dahi olsa almadığımı tüm siz değerli sanayicilerimiz bilir. İhaleler yöntemi ile OSB’nin /toplam değeri 7 kattan fazla artmıştır. Teknik Kolejimizi Şehrimiz ve Sanayimiz için nitelikli hale getirdik. Ara değil, aranılan eleman yetiştirilmesini sağladık, göreve geldiğimizde 3000 seviyesine kadar gelen meslek liseli kapasitemizi kurulacak meslek yüksek okulu ile 10 Bin seviyesine taşımak gibi ulvi bir görev üstlendiğimizin de bilinmesini istiyoruz. İtfaiye – Fuar alanı – Endüstriyel Tasarım merkezi – Hizmet binası – Cami – Tüm bu büyük yatırımlar Kayseri OSB’sinin vizyonudur. Planlı hizmet ve yatırımlarıdır. Bunların varlığını, faydasını, konuşmak dahi bizim için züldür. Sanayicimiz için bu yatırımların her biri şereftir. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır diyerek sanayicimizin teveccühü ile yola devam edeceğiz inşallah. Tahir Nursaçan ve ekibi haklı davasında sonuna kadar yoluna devam edecektir. Bu doğrultuda son olarak şunları söyleyerek yaşananları siz değerli sanayici dostlarımın engin takdirlerine bırakıyorum”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.