24 Şubat 2024 Cumartesi

OKTAY KOÇAK: “ALT YAPIDAN YENİ SPORCULARIMIZ GELİYOR”

Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Kayseri İl temsilcisi Oktay Koçak, Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yaz spor okulları kapsamında verdiği atıcılık sporu eğitimlerini değerlendirdi. Koçak: “Otuz yıl sonra Kayseri’de bu spor fitillendi” dedi.

Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Kayseri İl temsilcisi Oktay Koçak federasyonun faaliyetlerinden bahsetti. Kayseri’de yaz spor okulları döneminde atıcılık branşına yoğun ilgi olduğunu söyleyen Koçak, Kayseri’nin bu branşta hızla atılım gösterdiğini vurguladı. Ayrıca Koçak, Avrupa ve Dünya şampiyonalarına sporcu vereceklerine yürekten inandıklarını söyledi.

İl temsilciliği olarak yıl içerisinde 14 farklı faaliyetleri olduğunu belirten Koçak: “Türkiye Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Kayseri İl Temsilcisiyim. Aynı zamanda antrenörlük yapıyorum. Kayseri’de bu spora çok ilgi var. Bu ilgi dört yıl önce başladı. Aslında otuz yıl önce bu spor Kayseri’de yapılmış. Buradan sporcular çıkmış. Arada kopukluklar olmuş. Tabii o zamanlar Elektronik hedefler yok, varge sistemler var. Otuz yıl sonra 2018’de Kayseri’de bu spor fitillendi. Geçmiş dönem Gençlik ve Spor İl Müdürümüz zamanında elektronik hedefler geldi. Buraya montelendi. Şuan burada çok güzel bir tesis var. Sporcumuz çok fazla. Sporcularımız çok ilgili. Yakın zamanda bu branşta milli takıma bir sporcu verdik. Norveç’te bir yarışmaya katıldık. Kayseri’den bir sporcumuz Avrupa üçüncüsü oldu. Mert İbrahim adında bir kardeşimiz. Şuan alt yapıdan yeni sporcularımız geliyor. Buradan Avrupa ve Dünya şampiyonasına sporcular vereceğimize inanıyorum. Poligonumuzda şuan için 8 yolumuz var. 5 yol da varge sistemimiz var. Gücümüz var, Allah devletimize zeval vermesin. Malzeme sıkıntımız şuan için yok. Silahlarımızda eksik var döviz kurunun yüksek olması ve silahların yurt dışından gelmesi sebebiyle şuan için şartları da fazla zorlamanın gereği yok. Şuan için her şey yeterli. İleride biraz daha takviye yapılabilir. Tesislerimiz çok güzel olmayan imkan yok. İl temsilciliği olarak yılda on dört faaliyetimiz oluyor. Bunlar genelde Ahilik haftası, Atatürk’ün Kayseri’ye gelmesi ve temsili heyet falan. Ocağın on beşi gibi başlıyor. 19 Mayıs, 23 Nisan, Cumhuriyet kupası var. Biz bunları sporcuları ölçmek için yapıyoruz. Genelde değerli günlerimizi değerlendirip sporcularımızın performanslarını ölçüp değerlendiriyoruz. Daha önceden Kayseri’de bu branşı yaptıracak hocamız yoktu. Kuruma bağlı olduğum ve aynı zamanda antrenör olduğum için yapıyordum önceden. Şuan il temsilcisi oldum. Buraya da kadro açıldı. Sporculuktan gelme rekortmen, çok değerli bir kardeşimiz buraya geldi antrenör oldu. Kendisi de Kayserili. Kemal Erkaya antrenörümüz görevine başladı. Kayseri için bir şans. Hem il müdürümüz bu branşı bildiği için hem de yeni gelen antrenörümüz bu branşta çok iyi olduğu için büyük bir şans. Şuan kendi branşında en yetenekli hocalardan biri Kayseri’de görev yapacak” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.