Pazar , Kasım 29 2020

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “YANDAŞ BİR BELEDİYE DEĞİLİZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç TV 1 ve Hunat TV’de ortak yayınlanan Ramazan Sohbetleri Programına konuk oldu. Başkan Büyükkılıç, TV 1 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Havur’un sorularını yanıtladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesinde belediye başkan yardımcılıklarının bulunmadığını ve bu nedenle MHP’den herhangi bir isme görev verilmediğini, aralarında ise bir pazarlık söz konusu olmadığını vurguladı. Daire başkanlarının ve yöneticilerin memurlardan oluştuğunu vurgulayan Büyükkılıç, hiçbir zaman yandaş mantığında hareket etmediklerini söyledi.
BİZ İLÇE BELEDİYELER GİBİ DEĞİLİZ
Başkan Büyükkılıç, belediye başkan yardımcılıklarında neden MHP’lilere yer verilip verilmediği yönündeki soruyu yanıtladı. Büyükkılıç, büyükşehir belediyelerinde ilçe belediyelerinde olduğu gibi başkan yardımcılıklarının bulunmadığını ve seçilen kişinin sadece Belediye Başkanı olduğunu söyledi. Büyükkılıç, Biz ilçe belediyeler gibi değiliz. Biz de devlet memuru statüsünde seçilmiş olarak sadece Memduh Büyükkılıç var. Benden sonra genel sekreter, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları memurdur. Dışarıdan tavsiye ederler istifade ederiz” dedi.
ATAMALAR LİYAKATE GÖRE
Bu konuyu değerlendirmeye devam eden Başkan Büyükkılıç: “Devlet memurunun partisi olmaz. Devlet memuru atanırken partisine bakarak ataması yapılmaz. Liyakatine bakılır, fikrine bakılır, diplomasına bakılır” şeklinde konuştu.
YANDAŞ MANTIĞINDA HİZMET YOK
Hizmet anlayışını da Doğan Havur’la paylaşan Başkan Büyükkılıç: “Memduh Büyükkılıç şu an da ciddi manada bir değişiklikte yapmış değil. Bir yerden bir yere transfer ettiğimiz isimlerde tamamen devlet memuru statüsünde olan, 657 ye tabii olan ve etiketi olan isimlerdir. Yandaş mantığında hareket bizim hiçbir zaman felsefemizde yer almadı” dedi.

KENDİMİZDEN EMİNİZ
TV1 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Havur, ORC Araştırma Şirketinin yaptığı ‘En başarılı büyükşehir belediye başkanları’ araştırmasında neden Büyükkılıç yok?’ sorusuna da yanıt verdi. Büyükkılıç: “Bu çalışmanın kriterlerini bilmiyorum. Nasıl bir çalışma yaptılar bilmiyorum. Ama biz kendimizden eminiz, gümbür gümbür çalışmalarımızı yapıyoruz. Kayserili hemşerilerim ve kamuoyu bunu yakından takip ediyor. Bizim açımızdan herhangi bir sıkıntı yok. Onlar göreceli konular” dedi.
BELEDİYE KİMSEYE BİR YER YAPIP VERMEZ
Ülkü Ocakları Kayseri Şubesine yer tahsisi konusunda da açıklamalarda bulunan Büyükkılıç: “Yardımcı olmak isteriz aramızda herhangi bir sorun yok. Haklı olarak merkezde bir yer istiyorlar. Merkezde de öyle yer var mı bakacağız. Ülkü ocakları ile alakalı değil bu şehrin her sorunu bizim sorunumuz olmalı. Belediye kimseye bir yer yapıp vermez. Biz kamuyuz denetime tabiiyiz. Sıfırdan yapmayı düşünüyorlar mı bilmiyorum. Öyle bir organizasyona gidebilirler mevcut bir yerin kiralanması gibi biz yalnızca kiralamaya yasal çerçeve de imkan sağlayabiliriz. Onun dışında bizim falan kuruma filan kuruluşa yer verme lüksümüz de yok şansımız da yok. Bunun yasal olarak da imkanı yok” dedi.

Hakkında Hunat TV

Sonraki

KAYSERİSPOR, KARAGÜMRÜK MAÇI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig’in 10.haftasında Pazartesi günü evinde oynayacağı Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürüyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.