Pazar , Kasım 29 2020

BAŞKAN YALÇIN: “ALLAH BENİM ÖNÜMÜ AÇIYOR”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, oturduğu koltuğun hakkını vermek için gece gündüz çalıştığını söyledi. “Bana verilen görevin hakkını verirsem, Allah benim önümü açıyor” diyen başkan Yalçın, Tv1 ve Hunat Tv’den ortak yayınlanan Ramazan Sohbetleri programında kendisine sorulan sorulara içtenlikle cevap verdi.

“İNSAN HAYATINI VEREREK TECRÜBE KAZANIR”

Tecrübe, insanın hayatını vererek aldığı bir kazanımdır. 25 yıldır bu işin içerisindeyim. 25 yıl da insanların neye ihtiyacı olduğunu görmek bu tecrübeyi kazandırıyor. 3 adım sonra başımıza ne gelecek, benden ne isteyecekler? bunları bilebiliyorum. 2000’li yılların başında raylı sistem yapmak istediğimizde bize müsaade etmemişlerdi. 1 Milyon nüfusun altında randıman alamayız diye müsaade etmediler. Biz Kayseri olarak 1 milyon nüfusu aşacağız demiştik. Haseki Bakanımız’ın ne çektiğini ben biliyorum. İdareci bir kaç hamle sonra ne yapacağını bilmeli” dedi.

Korona virüs tedbirleri kapsamına psikolojik danışma hattı kurduklarını söyleyen Başkan Yalçın: “Korona sonrası için bir eylem planımız olmadı. Okullarımızın, otobüslerimizin planımızı yapmalıyız. Psikolojik canlı destek hattı kurduk. Korona sonrasında da psikolojik danışma hattımız devam edecek. Vatandaşlarımızın sadece madden değil manen de yanındayız” ifadelerini kullandı.
Başkan Yalçın, kendisini başarılı bulup bulmadığı yönündeki soruya hırslı olmadığını ve oturduğu koltuğun hakkını vermeyi amaçladığını belirtti. Büyüklerinin de kendisini taktir ettiğini anlatan Başkan Yalçın: “ Bir çift laf ‘Mustafa sana ihtiyaç var’ dendi ve ben ailemi bırakıp Van’a gittim. Devlet için oradaydım” diye konuştu.
Haseki bakanı 15-20 günde çok ihtiyatla aradığını söyleyen Başkan Yalçın: “ Bir derdim olursa mesaj atarım. Başkanım çiçek, böcek lazım şuradan gireyim mi diye aramam. Başkanım Ankara’da bitecek şu işim var ellerinizden öperim der kapatırım. Oda değerlendirir, halleder. Her gün kapısını çalıp usandırmak gibi duruma girerseniz olmaz”dedi.

Hakkında Hunat TV

Sonraki

KAYSERİSPOR, KARAGÜMRÜK MAÇI HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig’in 10.haftasında Pazartesi günü evinde oynayacağı Fatih Karagümrük maçının hazırlıklarını sürdürüyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.