Cumartesi , Ocak 16 2021

BÜNYANLI KADINLAR “KAÇEM” İLE ORGANİK ÜRETİM YAPIYOR

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, Karahıdır Mahallesi’nde bulunan ve kısa adı KAÇEM olan “Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim ve Üretim Merkezi”ni ziyaret etti.

Kadın çiftçiler ve beraberindekiler ile yapılabilecek projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunan Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, işlenmiş ürünleri, katma değeri yüksek hale dönüştürerek hem ev ekonomilerine katkı sağlayan hem de üretim zincirindeki yerini alan kadınları tebrik etti.

Başkan Özkan Altun,”Karahıdır mahallemizde bulunan ‘Kadın Çiftçiler Ekolojik Eğitim Ve Üretim Merkezi (KAÇEM)’de kadın girişimcilerimiz ile bir araya geldik. Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Özer Duman, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği Başkanı Yeşim Bekyürek, mahalle muhtarımız ve üretici kadınlarımız ile üretim merkezine dönüşen köy okulunda, kadın çiftçilerimizin tarladan çıkardıkları sertifikalı, organik, alın teri ürünlerini işledikleri bu merkezde birlikte yürütülebilecek çalışmalar üzerine değerlendirmelerde bulunduk. Kurdukları kooperatif ile salça, erişte, tarhana ve reçel gibi ürünlerin sofralarımızda katkısız ve doğal haliyle tüketimini sağlayan kadınlarımızı bir kez daha kutluyorum. Bizler, şimdiye kadar olduğu gibi kendilerine destek olmak adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Özer Duman da kurulan kooperatif ve kadın üreticilere destek olmak için çalışacaklarını kaydetti.

Başkan Özkan Altun’un desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini belirten Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği Başkanı Yeşim Bekyürek ve kadın üreticiler de, ilgisinden dolayı Başkan Altun’a teşekkür ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.