20 Ekim 2021 Çarşamba

KGC’DE 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI KOKTEYLİ DÜZENLENDİ

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ‘Basın Bayramı Kokteyli’ düzenlendi. Programa Kayseri’nin önde gelen isimleri katılarak basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.


Basında sansürün kaldırılışının 113. Yıl dönümü dolayısıyla Kayseri Gazeteciler Cemiyeti, ‘Basın Bayramı Kokteyli’ düzenledi. 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla düzenlenen programa İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy katıldı. Kayseri Gazeteciler Cemiyet Başkanı Metin Kösedağ, programın açılış konuşması yaparak basın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlayarak sansürün günümüzde hala olduğunu ifade etti.


“BASIN ÖZGÜR DEĞİL, BUNUNDA ÇEŞİTLİ SEBEPLERİ VAR”
Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen programa katılan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, dört ayaktan oluşan demokraside en önemli faktörlerden birinin basın olduğunu söyledi. Bugün basının özgür olmadığını belirten Vekil Ataş, sansürün kalmasının 113. yıl dönümünde 113 yıl öncesine gidildiğini belirterek; “Basın özgür değil, bununda çeşitli sebepleri var. Her şeyden önce özgür olabilmesi için yönetenlerin beyninin özgür olması lazım, basının kendi ayakları üzerinde kalması lazım, kendi ekonomik özgürlüğünü kazanması lazım. Günümüzde herkes kendi siyasi düşüncesinden bir basın oluşturmaya çalıştı, kendi medyasını oluşturdu bu da bütün basın camiasını ülkenin demokrasisinde geldiği noktayı ortaya koydu” ifadelerine yer verdi.
BAŞKANLAR 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, basının önemini 15 Temmuz darbe girişimin olduğu gece görüldüğünü belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının bütün basın organlarında yayımlanmasının önemli olduğunu vurguladı. Basın mensuplarının bayramını kutlayan Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan; “Basın tabii ki tarafsız olmalı, ilkeli olmalı ama en önemlisi de milli ve yerli olmalı” dedi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise basın mensuplarının bayramını kutlarken sansürün kaldırılışının 113. yıl dönümü olması, basın bayramı ve ardından Kurban Bayramı nedeniyle cemiyetin düzenlediği programın anlamlı olduğunu belirtti. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’da zorlu şartlar altında çalışan basının her kademesinde görev alan gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.