18 Haziran 2021 Cuma

MASKE VE DEZENFEKTAN FİYATLARI CEP YAKIYOR

 

Korona virüsün Türkiye’ye girmesinin ardından medikal malzeme satan dükkanlarda maske ve antibakteriyellerin stokları noktasında sıkıntı yaşanıyor. Fiyatları yükselten fırsatçılardan yakınan Medikal Malzemeci Tolga Akın, maske fiyatlarının virüsten sonra beş kat arttığını dile getirdi.
Korona virüsle mücadele her alanda devam ediyor. Devlet, toplu taşıma araçlarını ve insanların yoğun kullandığı yerleri ilaçlama çalışamaları gerçekleştirirken, vatandaşlarda bilinçlenip bireysel temizlikleri noktasında tedbirlerini arttırıyor. Virüsten sonra maske fiyatlarının arttığını dile getiren Medikal Malzemeci Tolga Akın: “Stoklar konusunda sıkıntılarımız oluyor. Maske ve antibakteriyeller konusunda sıkıntılarımız var. Masker fiyatlarında da ciddi bir artış var. Şuan yaklaşık beş kat kadar artış meydana geldi. Bizler de bir an önce fiyatların düşmesini bekliyoruz. Halkımıza da şunu söylemek istiyorum ki, bu fiyatları biz belirlemiyoruz. Bizlerde bu malzemeleri belli bir fiyata alıyoruz” dedi.
Maskenin üç liraya satıldığını ifade eden Akın: “Bir maske üç lira. Virüsten önce maskenin fiyatı otuz kuruştu. Bizler bu durumdan muzdaribiz. Halkımıza bu fiyatları söylerken utanıyoruz. Dezenfektanların litre fiyatı yetmiş beş lira. Üç ay öncesinde ise otuz liraydı. İki katına kadar zam geldi. Şu an tedarikler noktasında da sıkıntı yaşıyoruz” diye konuştu.
HABER: SALİH ZEKİ ÇETİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.