24 Eylül 2021 Cuma

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’UN 30 AĞUSTOS MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Serkan Tok 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Tok, 30 Ağustos’un Türkiye’nin kıyamete kadar Türk yurdu olarak kalması için mührün vurulduğu Zafer günü olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok yayımladığı mesajında: “Milletimizin tarihinde kahramanlıklar ve zaferlerle dolu olan ağustos ayı, bundan 98 yıl önce amansız verilen mücadele karşısında yenilen emperyalist güçler, vatanımızdan kovulmuş, bu cennet vatan, Türk vatanı olarak kıyamete kadar kalması ve yaşaması için adeta mühür vurulmuştur. Aradan 98 yıl geçmesine rağmen hala tazeliğini, yaşanan mücadeleyi, gösterilen kararlılığı dün gibi yaşayan Türk Milleti, bu kötü günlere dönülmemesi için elimizde bulunan son kale Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkılmaması, tahrip edilmemesi, örselenmemesi için sağduyu ile hareket edip olanca var gücü ile de gayret sarf ettiğini kimse unutmamalıdır” ifadelerini kullandı.

“AĞUSTOS AYI TÜRK’ÜN DÜNYAYA GÜCÜNÜ İSPATLADIĞI BİR AYDIR”

Ağustos ayının önemine değinen Başkan Tok: “Aynı zamanda ağustos ayı ecdadımızın Anadolu Kapılarını Türk Milleti’ne açarak bu toprakların vatan olmasında büyük mücadele veren Büyük Sultan Alparslan Gazi’nin Malazgirt Meydan Muharebesi ile Türk’ün dünyaya gücünü ispatladığı ve gösterdiği bir aydır. Bütün bunlarla beraber milletimizin tarihine bakıldığında kimseye zulüm etmeyen, beyhude yere kan dökülmesine karşı çıkan, huzuru, sükûnu ve barışı ön planda tutan zalim karşısında, mazlumun yanında olan bir seyir takip etmiştir. Yaptığı her işte, verdiği her mücadele de başta bağımsızlık olmak üzere milletimizin hür kalması ve hür yaşaması için başka milletlere de örnek olacak tarih boyunca takdire şayan bir şekilde herkesin ibretle ve gıpta ile baktığı bir yol takip etmiştir” açıklamalarında bulundu.

Başkan Tok ayrıca: “Bugün yakın komşularımızda kan gölüne dönen adeta, her gün insanlık suçu ve vahşetin işlendiği bir durum karşısında ülkemizi idare edenlerin cereyan eden olayları daha soğukkanlı, başka ülkelerin iç işlerine karışmaktan ziyade kendi ülkemizin milli menfaatlerini dikkate almaları başlıca görevleri olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 98 Yıl önce yaşanan Kahramanlıklar sonucu bu mübarek topraklar da kefensiz yatan şehitlerimize, Allah’tan Rahmet diliyor, Başta Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve bütün silah arkadaşlarına şükran borçlu olduğumuzu ifade ediyor, ruhları şad, mekanları cennet olsun. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.