8 Aralık 2023 Cuma

SMA HASTASI HASAN ÇINAR İÇİN KERMES DÜZENLENDİ 

Kayseri’de 2 yıldır SMA hastalığı ile mücadele veren Hasan Çınar için her haftasonu yardım kermesi düzenleniyor. Gönüllüler haftasonu cumartesi ve pazar günleri düzenlenen kermesle birlikte Hasan Çınar’ın tedavisi için ihtiyacı olan miktarı toplamaya çalışıyor.

Kayseri’de 2 yıldır SMA hastalığı ile mücadele eden Hasan Çınar Süyüm’ün ailesi ve kampanya gönüllüleri tarafından yardım kermesi düzenlenmeye devam ediyor. Her hafta cumartesi ve pazar günleri düzenlenen kermes ile Hasan Çınar’ın ihtiyacı olan tedavi için bağış toplanmaya çalışılıyor. Son olarak 8 haftadır kermes yaptıklarını belirten Hasan Çınar’ın annesi Elmas Süyüm, “Sesimizi duyan herkesin desteği ile inşallah kampanyayı tamamlayacağımıza inanıyoruz” dedi.

“İYİ Kİ VARLAR”

Yardım kampanyasının hız kazanmaya başladığını söyleyen Hasan Çınar’ın annesi Elmas Süyüm: “Biz 7-8 haftadır burada kermes yapıyoruz. Sağ olsunlar vatandaşlarımız çok duyarlı. Özellikle herkes sesimizi daha fazla duymaya başladıkça daha da duyarlı olmaya başladılar. Gerçekten destekler çok güzel. Kampanyamız Allah’ın izniyle hızlanmaya başladı. Yüzde 67’ye ulaştık. Biz iki yıldır Hasan Çınar’ı tedavisine ulaştırmak için uğraşıyoruz. Sesimizi duyan herkesin desteği ile inşallah kampanyayı tamamlayacağımıza inanıyoruz. Çok güzel emekler, yürekler var burada. Gönüllü arkadaşlarımız gerçekten çok büyük emek veriyor. Yoldan geçen her hangi bir esnaf bile olsa destek olmak istiyor. Herkese çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varlar. Bugün MHP Kayseri İl Başkanımız Adnan İncetoprak beyefendi de burada bizleri ziyarette bulundular. Allah razı olsun emekleri için. Herkese çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Hasan Çınar’ın yardım kampanyası gönüllüsü Nazan Hanedan ise; “İki aydır her haftasonu kermesimiz var, devam ediyor. Gayet güzel gidiyor, yoğunluk var. Cumartesi ve pazar günleri buradayız. Kampanya bitene kadar devam etmeyi düşünüyoruz. Bütün herkesi bekliyoruz. Cumartesi ve pazar günleri buradayız” dedi.

“KAYSERİ’NİN BİR AN ÖNCE EVLADINA SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

Kampanyanın çok yavaş ilerlediğini belirten gönüllü Selda Ergin; “Kermesimiz iki aydır devam ediyor. Hasan Çınar’ın yardım kampanyası 25 aydır devam ediyor. Kampanyası çok yavaş ilerliyor. Hasan Çınar her gün kas kaybediyor. Bipap solunum cihazına bağlı uyuyor artık. Kayseri’nin bir an önce evladına sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bütün herkesi düzenledikleri kermese davet eden Hasan Çınar’ın gönüllüsü Nazmiye hanım da, “Hasan Çınar için buradayız, bütün gönüllüleri bekliyoruz. Bu çocuklarımız yürüsün,koşsun,oynasın. Artık buralarda anneler ağlamasın. Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Bizim çabaladığımız kadar herkes de duyarlı olsun lütfen. Biz her cumartesi pazar buradayız. Herkesi bekliyoruz” ifadelerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.