10 Ağustos 2022 Çarşamba

VALİ GÜNAYDIN’DAN ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERE BÜYÜK JEST

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 19 Eylül Gaziler Günü’nde bir araya geldiği şehit aileleri ve gaziler ile Kayserispor-Galatasaray maçını birlikte izleme sözü verdi. Vali Günaydın, dün akşam Kadir Has Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmayı şehit aileleri ve gaziler ile birlikte izledi.

Kayseri’de çalışmaları ile vatandaşın takdirini toplayan Vali Şehmus Günaydın, 19 Eylül Gaziler Günü’nde şehit aileleri ve gaziler ile bir araya geldi. Vali Günaydın, 22 Eylül akşamı Kayseri’de gerçekleşen Kayserispor-Galatasaray karşılaşmasını birlikte izlemeyi isteyen şehit ailelerini ve gazileri kırmadı. Kadir Has Stadyumu’nda gerçekleşen karşılaşmada protokolden yer ayırtan Vali Günaydın, karşılaşmayı 50’nin üzerinde şehit ailesi ve gaziler ile birlikte izledi.

“UMARIM BU DAVRANIŞ HERKESE ÖRNEK OLUR”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, Vali Günaydın’a hassasiyeti için teşekkürlerini sunarak şu ifadeleri kullandı; “19 Eylül Gaziler Günü’nde Kayserispor-Galatasaray karşılaşmasını birlikte izleme talebimiz oldu ve Valimiz bizi kırmayarak protokolden yer ayırttı. Ben rahatsızlığım sebebiyle maça katılamadım fakat maçta fazlasıyla memnun olduğum görüntüler yaşandı. Valimiz Şehmus Günaydın’ın bizlere karşı duruşunu biliyoruz ve hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyorum. Kayseri olarak biz valimizden memnunuz. Şehit ailelerimize ve gazilerimize olan ilgisi ve samimiyeti üst derecededir. Gece gündüz demeden 24 saat ne zaman arasak telefonumuza bakar, taleplerimizi dinler ve elinden gelenin fazlasını yapar. Örnek bir valimiz, umarım Valimiz Şehmus Günaydın’ın bu davranışı herkese örnek olur. Allah ondan razı olsun, her zaman devletimizin gücünü bizlerin yanında olarak göstermiştir.”

KAYSERİ BÖYLE VALİYİ DAHA ÖNCE GÖRMEDİ

Karşılaşmayı Vali Günaydın ile birlikte izleyen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkan Yardımcısı Ali Karagöz ise; “Valimiz bize büyük bir jest yaptı. Her zaman olduğu gibi bugünde bizim yanımızda. Valimiz şehit ailelerimizin ve gazilerimizin babasıdır. Her bir sıkıntımızda kendisi yanımızda oldu. Kendisine müteşekkiriz, Allah razı olsun. Kayseri’de böyle valiyi daha önce biz görmedik. Başarılarının devamını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

HABER: SERAP KAYHAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.